Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

Prywatny Ośrodek
Leczenia Uzależnień - Medilux

Cekanowo, ul. Piaskowa 1
09-472 Słupno (mapa)

Zadzwoń tel. +48 662 323 460 tel. +48 24 231 20 51

Nasi specjaliści czekają na Twoje pytania całą dobę.
Przyjmujemy osoby w każdym stanie, bez skierowania.

Ważne pytania

Czy jestem uzależniony/a?
Na to pytanie może dać Ci odpowiedź lekarz, psycholog, terapeuta - czyli profesjonalista. Istnieją wprawdzie dostępne w sieci www. testy przesiewowe, wywiady diagnostyczne ale przestrzegamy przed samodzielnym badaniem. Jednak jeśli Twoje zachowania wynikające z niemożliwości pohamowania impulsów mają charakter destrukcyjny dla Ciebie i Twoich bliskich oraz dalszego otoczenia i nie możesz ich powstrzymać być może rozpoczął się proces uzależnienia – udaj się do specjalisty.
Co robić, jeśli już się uzależniłem/łam ?
Jak najszybciej podejmij leczenie – zaleca się leczenie w systemie stacjonarnym całodobowym średnio lub długoterminowym – wtedy rokowania są najlepsze. Istnieją wprawdzie inne formy leczenia np. ambulatoryjne lub samopomocowe w grupach wsparcia albo wspólnotach osób uzależnionych, jednak praktyka pokazuje że są bardzo mocno rozciągnięte w czasie i przysparzają wielu trudności.
Czy mogę trwale wyleczyć się z uzależnienia?
Nie ma możliwości trwałego wyleczenia się z uzależnienia dającego możliwość powrotu do bezpiecznego kontaktu ze środkiem uzależniającym lub do innych środków lub zachowań uzależniających. Raz utracona kontrola nad piciem, braniem, zażywaniem lub zachowaniem nigdy nie wraca. Istnieją wprawdzie poglądy, że można się wyleczyć, lecz są one całkowicie błędne.
To po co się leczyć?
Nie należy się zamartwiać tym, że nie ma możliwości całkowitego wyleczenia, bowiem jest coś innego w zamian – nauczenie się życia na nowo bez używania środków uzależniających, odbudowanie tego co zostało zniszczone. Leczenie poprzez psychoterapię uwalnia od nałogu, ponieważ dokonuje wielu pozytywnych zmian w Ośrodkowym Układzie Nerwowym i pozwala cieszyć się życiem na nowo, inaczej, pozwala być szczęśliwym.
Czy jest jakiś przepis, warunek żeby do nałogu nie wrócić?
Tak – warunek jest prosty – zachować całkowitą abstynencję i wstrzemięźliwość do końca życia. A jak to zrobić ? – Tego właśnie uczy terapia. 


Zachęcamy do zadawania dalszych pytań poprzez formularz kontaktowy lub osobiste zgłoszenie się do naszego ośrodka.
Nasi specjaliści chętnie odpowiedzą i pomogą zrozumieć uzależnienie.


Zapraszamy także na profesjonalne, dobre leczenie.