Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

Prywatny Ośrodek
Leczenia Uzależnień - Medilux

Cekanowo, ul. Piaskowa 1
09-472 Słupno (mapa)

Zadzwoń tel. +48 662 323 460 tel. +48 24 231 20 51

Nasi specjaliści czekają na Twoje pytania całą dobę.
Przyjmujemy osoby w każdym stanie, bez skierowania.

Kadra

tadeusz_kaniewski

mgr Tadeusz Kaniewski

Dyrektor Ośrodka
Magister psychologii ze specjalnością Psychologia Zdrowia i Psychoterapia. Ukończył studia podyplomowe z Psychologii Pozytywnej w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie.

Pierwszy mężczyzna psycholog, który poszerzył wiedzę i umiejętności w nowej dziedzinie z zakresu eksploracji psychologicznych zasobów człowieka, w odróżnieniu od poszukiwania problemów i ograniczeń, którymi zajmuje się psychologia tradycyjna.

Terapeuta Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach uzupełniający techniki nurtu Poznawczo – Behawioralnego w terapii uzależnień. Od 25 lat aktywny animator ruchu trzeźwościowego na szczeblu lokalnym, regionalnym i krajowym.

Założyciel i współzałożyciel wspólnot samopomocowych. Posiada bogate doświadczenie w terapii osób uzależnionych od alkoholu i narkotyków nabyte w minionych latach w innych ośrodkach a także podczas prowadzenia praktyki prywatnej, oraz w wieloletniej działalności wolontaryjnej.

Udziela pomocy psychologicznej osobom uzależnionym i członkom ich rodzin, podejmując interwencje psychologiczne na zlecenie jednostek samorządu terytorialnego.

Kadra medyczna

Jakub Wonsowski

Jakub Wonsowski

kierownik Zespołu Ratownictwa Medycznego
Absolwent Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Doświadczenie zawodowe zdobył pracując jako ratownik medyczny w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Płocku, Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku - pełniąc funkcję ratownika medycznego w Podstawowych i Specjalistycznych Zespołach Wyjazdowych. Czuwa osobiście nad bezpieczeństwem pacjentów podczas procesu detoksykacyjnego w Ośrodku oraz nadzoruje pracę pozostałej kadry ratowniczej i pielęgniarskiej.
Aleksandra Frydrysiak

Aleksandra Frydrysiak

pielęgniarka ratunkowa
Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego Wydziału Nauk o Zdrowiu na kierunku Pielęgniarstwo - licencjat, w trakcie studiów magisterskich i specjalizacji z dziedziny Medycyny Ratunkowej. Doświadczenie zawodowe zdobyła pracując w Samodzielnym Publicznym Centralnym Szpitalu Klinicznym w Warszawie na oddziale nefrologii i dializoterapii. Pracowała również w Szpitalu Miejskim w Płocku jako pielęgniarka na oddziale Ortopedii z pododdziałem rehabilitacji narządu ruchu. Od 2 lat pielęgniarka Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku. Ukończyła specjalistyczny kurs z udzielania pierwszej pomocy AED oraz BLS.
agnieszka_budny

Agnieszka Budny

pielęgniarka
Wykształcenie wyższe - Wyższa Szkoła Humanistyczno Ekonomiczna we Włocławku Studia podyplomowe Wydział Nauk o Zdrowiu - Licencjat pielęgniarstwa; wczesniej - Medyczne Studium Zawodowe w Poznaniu.

Doświadczenie zawodowe w dziedzinie pielęgniarstwa zdobywała na przestrzeni 20 lat w Wojewódzkim Szpital Zespolony w Toruniu II Klinika Psychiatrii, Punkcie Konsultacyjno Diagnostycznym - Anonimowe i bezpłatne badania w kierunku HIV, Wojewódzkim Ośrodku Lecznictwa Psychiatrycznego w Toruniu (pododdział detoksykacyjny), Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu Oddział Neurologii, Wojewódzki Szpital Zespolony w Lesznie Oddział Chirurgii.
danuta_szymanska

mgr Danuta Szymańska

pielęgniarka
Doświadczenie zawodowowe to 22 lata pracy w pielęgniarstwie w Wojewódzkim Ośrodku Leczenia Psychiatrycznego w Toruniu – Klinika psychiatrii (pododdział detoksykacyjny), w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu – Szpital Psychiatryczny.

Ukończyła Liceum Medyczne im. Zofii Szlenkier w Toruniu, WSHE Włocławek wydział Nauk o Zdrowiu -magister pielęgniarstwa.

Brała udział w kursach i szkoleniach z zakresu - Profilaktyka II i III stopnia-uzależnienie od alkoholu, leczenie i zapobieganie nawrotom (program PHARE), Kurs specjalistyczny w zakresie Resuscytacji krążeniowo-oddechowej, Kurs dokształcający w zakresie podstaw diabetologii.

Kadra terapeutyczna

ewelina_raszka

mgr Ewelina Raszka

terapeuta
Magister pedagogiki resocjalizacyjnej, absolwentka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, specjalista terapii uzależnień w procesie certyfikacji. Posiada wieloletnie doświadczenie zarówno w pracy z młodzieżą sprawiającą trudności wychowawcze, zagrożoną uzależnieniem, jak też osobami uzależnionymi. Doświadczenie to zdobywała podczas prcacy w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, oraz ośrodkach terapii uzależnień. Ukończyła szereg szkoleń, m.in. szkolenia z zakresu TSR (I stopień), oraz szkolenie z zakresu diagnozy i terapii uzależnień behawioralnych.
marek_nowakowski

mgr Marek Nowakowski

terapeuta
Marek Nowakowski – Specjalista psychoterapii uzależnień, psychoterapeuta integracyjny w trakcie procesu certyfikacji, były student Profesjonalnej Szkoły Psychoterapii organizowanej przez Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej i Instytut Psychologii Zdrowia PTP w Warszawie. Absolwent wydziału humanistycznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Instytutu Psychologii Zdrowia w Warszawie. Ponad 20 lat pracuje z osobami dorosłymi i młodzieżą, którzy wymagają pomocy psychologicznej i terapeutycznej. Poza tym zajmuję się psychoedukacją zdrowego stylu życia, organizacją szkoleń w zakresie rozwoju osobistego (asertywność, komunikacja, duchowość). Interesuje się turystyką wysokogórską, turystyką motocyklową oraz psychofilozofią religii.
Dariusz Stachów

Dariusz Stachów

psycholog
Specjalista Społecznej Psychologii Klinicznej, absolwent Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, w procesie certyfikacji w Krajowym Biurze ds. Przeciwdziałania Narkomanii. Posiada bogate doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi zdobyte na oddziale dziennym Wojewódzkiego Ośrodka Terapii Uzależnień w Zielonej Górze oraz oddziale stacjonarnym MCNiR w Garwolinie dla młodzieży uzależnionej od narkotyków z podwójną diagnozą. Współtwórca programu leczniczego w Prywatnym Ośrodku Terapii Uzależnień „Odzyskaj Wolność” w Kudowie-Zdroju. Aktywny animator programów profilaktycznych „NOE” i „Debata” w byłym województwie zielonogórskim oraz autorskich programów prowadzonych w szkołach Kudowy-Zdroju.
Milena Rządkowska

Milena Rządkowska

psycholog
Absolwentka studiów psychologicznych na Wydziale Psychologii Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Warszawie. Umiejętności zawodowe doskonaliła w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. prof. Jana Mazurkiewicza w Pruszkowie (Szpital Tworkowski), głównie w Psychiatrycznym Zespole Leczenia Środowiskowego. Pracowała również w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym Psychiatrycznym oraz w Oddziale Leczenia Zaburzeń Nerwicowych w Komorowie Szpitala Tworkowskiego. Uczestniczyła w programie „Metody pracy z osobami uzależnionymi – leczenie i terapia uzależnień” organizowanym przez Szpital Tworkowski oraz Klinikę sychiatrii Oddziału Fizjoterapii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
ireneusz_margol

Ireneusz Margol

terapeuta
Certyfikowany Instruktor Terapi Uzależnień przez PARPA. Doświadczenie zawodowe zdobywa pracując w Wojewódzkim Ośrodku Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Toruniu. Pracował w punktach konsultacyjnych dla osób z problemem alkoholowym i ich rodzin (Czernikowo, Mazowsze, Toruń). Jest współzałożycielem Toruńskiego Stowarzyszenia Aktywności Społecznej. Przez 4 lata obajmował stanowisko wiceprezesa Stowarzyszenia. Prowadzi aktywną działalność społeczną i charytatywną jako wolontariusz w kilku toruńskich Stowarzyszeniach i Fundacjach.