Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

Prywatny Ośrodek
Leczenia Uzależnień - Medilux

Cekanowo, ul. Piaskowa 1
09-472 Słupno (mapa)

Zadzwoń tel. +48 662 323 460 tel. +48 24 231 20 51

Nasi specjaliści czekają na Twoje pytania całą dobę.
Przyjmujemy osoby w każdym stanie, bez skierowania.

Detoksykacja

Oferujemy  naszym pacjentom interwencje medyczne w zatruciach organizmu polegające na usuwaniu substancji toksycznej dostarczonej do ustroju w trakcie picia lub zażywania i trujących metabolitów tychże substancji  oraz wyrównywaniem deficytu elektrolitycznego, mikro i makroelementów a także szeregu innych składników odżywczych.

Celem naszych działań jest doprowadzenie do sytuacji jak najbardziej zbliżonej do homeostazy czyli równowagi biologicznej w organizmie, będącej podstawowym warunkiem utrzymania zdrowia. Zażywanie środków uzależniających prowadzi do poważnych zaburzeń tejże równowagi, które są współodpowiedzialne za szereg chorób. Dlatego tak ważne jest, aby pacjent podejmujący leczenie odwykowe poddał się w pierwszej kolejności odtruciu organizmu.

Jak długo może trwać detoks?

zależnione jest to od konkretnego przypadku – długości okresu intoksykacji, poziomu jego toksyczności, rodzaju środka trującego, stanu wyczerpania organizmu oraz osobniczych różnic indywidualnych. 

Intensywne interwencje medyczne w zatruciach organizmu na ogół trwają kilka dni. Prowadzone są przez lekarza przy współpracy z wykwalifikowanym personelem medycznym – pielęgniarkami lub ratownikami medycznymi. Personel medyczny pełni dyżur przy pacjencie w systemie całodobowym, czuwając nad jego bezpieczeństwem. 

Po ustąpieniu ostrych objawów zatrucia pacjent kierowany jest do psychoterapii uzależnień. Tylko wtedy rokowania stają się lepsze, gdyż od początku terapii skupia się on na merytorycznym obszarze rozwiązywania problemu uzależnienia.